NASKLADNĚNÍ:

PONDĚLÍ - O'canis, doplňky stravy
ÚTERÝ - krmimmasem, Pošvář
každý lichý týden: Graf Barf, Michael Hasel, Kiezebrink (Alaska), ryby (makrely, šproty, korušky), pro dravce (kuřátka, myši, potkani, holátka, křepelky
STŘEDA - Pansen express, Yoggies
ČTVRTEK - U Dvou krkoviček, Masožravci
PÁTEK - krmimmasem, Barf company, Pošvář, maso Amos

NASKLADNĚNÍ:

PONDĚLÍ - O'canis, doplňky stravy
ÚTERÝ - krmimmasem, Pošvář
každý lichý týden: Graf Barf, Michael Hasel, Kiezebrink (Alaska), ryby (makrely, šproty, korušky), pro dravce (kuřátka, myši, potkani, holátka, křepelky
STŘEDA - Pansen express, Yoggies
ČTVRTEK - U Dvou krkoviček, Masožravci
PÁTEK - krmimmasem, Barf company, Pošvář, maso Amos

Naše recenze z nákupního portálu

Avatar Žaneta M.
23.03.2023
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Velký sortiment. Zboží je vždy velice dobře zabaleno. Perfektní domluva s obchodem a také s kurýrem.
Avatar Žaneta M.
16.03.2023
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
dobrý komunikace, ochota vyjít vstříc
Avatar Kristýna O.
15.03.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Přehledný e-shop Široká nabídka sortimentu Dobře fungující poradenský servis Rychlé a spolehlivé dodání objednávky
Celkový názor:
Opět jsem naprosto spokojená se svým nákupem na tomto e-shopu. Ještě před objednávkou jsem se díky skvělému poradenskému servisu utvrdila v tom, co potřebuji nakoupit a pak už hurá objednávat. Objednávka tradičně vyřízena rychlostí blesku a stejně tak odeslána kurýrem na moji adresu. Chci pochválit i pana kurýra. Vozí mi objednávky z krmimmasem pravidelně a jsem vždy spokojená.
Avatar Jana H.
16.03.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Super komunikace,maso zmrzlé na kost...
Celkový názor:
Všechno super
Avatar Martina H.
12.03.2023
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Rychlé dodání

Přírodní cestou proti klíšťatům a blechám

Přírodní cestou proti klíšťatům a blechám

Lidé kteří krmí své domácí mazlíčky přirozeně např metodou B.A.R.F. často hledají také přírodní cestu i v ochraně před klíštaty a blechami. V tomto článku vám nabízíme léty ověřené tipy jak své čtyřnohé přátele spolehlivě ochránit.

JANTAROVÉ OBOJKY

Jedná se o obojky z baltského jantaru - zvyšují přirodní ochranu proti klíšťatům a blechám, jsou 100% přírodní a bez chemie. Pro psy, kočky, ale také štěňata a koťata. Výhodou je že obojek vám vydrží několik let.

Jak obojek funguje:

1. Aromatický repelent

Jantar je fosilní stromová pryskyřice, která obsahuje aromatické chemikálie zvané terpeny, které se uvolňují když se jantar tře o srst nebo zahřívá. Ty se poté absorbují do srsti a odpuzují klíšťata a blechy.

2. Elektrostatický repelent

Statický elektrický náboj se generuje, když se jantar tře o srst. Kočka nebo pes to přirozeně necítí, ale každé klíště, které přijde do styku s elektricky nabitou kožešinou, dostane elektrický šok a jen spadne. 

Použití:

Účinek obojku nastupuje po 1-2 týdnech. Pro maximální účinnost doporučujeme obojek nechat mazlíčkovi stále a nesundávat. Obojek by měl být na krku volnější, aby mohlo probíhat tření (obojek připněte tak, tak aby jste pod něj volně vsunuli 2 prsty)

Jednou měsíčně obojek opláchněte ve vlažné vodě (pouze v čisté vodě!!) a nechete pomalu usušit.

Popis: Obojek lze koupit s koženou přezkou nebo řetízkem a můžete je regulovat o 5 cm.

Zajímavosti: Ačkoli klíšťata nemají nos, mají ale Hallerův orgán, který pomáhá klíšťatům vnímat vůni potenciální oběti. V přírodě míza stromu funguje úplně stejně - když strom krvácí, odvádí lepivou mízu, aby se chránil před hmyzem a houbami.

Efekt statické elektřiny objevili staří Řekové, kteří původně pojmenovali jantar podle záhadného kamene na pobřeží Baltského moře - jantar v řečtině znamená elektron.

Tip na závěr: Ke stávajícímu lanku můžete přivléct rybářský silon pro zvýšení odolnosti proti roztržení (např u aktivních psů, psů hrajících si ve smečkách...).

.

SÉRUM ECOPETS

Ochraňte své čtyřnohé kamarády před otravnými parazity. Díky přírodnímu složení je sérum bezpečné, nedráždí pokožku (narozdíl od chemických obojků). Navíc se nemusíte obávat nepříjemností, pokud zvíře sérum olízne. Velice doporučujeme hlavně v domácnostech s malými dětmi, které se rády zvířat dotýkají. Díky vysokému obsahu antiseptických esenciálních olejů sérum spolehlivě odpuzuje hmyz i klíšťata. Zároveň je velice dobře snášen i tou nejcitlivější pokožkou. Velice vhodné již od štěněcího věku!
Sérum v sobě spojuje jojobový olej, který spolehlivě pronikne do pokožky, s esenciálními oleji z tea tree, levandule a rozmarýnu. Ty působí lehce antisepticky a antibakteriálně a současně svou výraznou vůní i účinky odpuzují nejrůznější parazity, jako jsou blechy, vši, roztoči, štěnice, ale i klíšťata a komáři.

Použití: Na začátku sezóny vetřete kapku oleje denně za ouško mazlíčka. Po třech týdnech 1 – 2× týdně. Balení 10 ml vydrží při správném použití na celou sezónu.

Upozornění: Skladujte sérum při nižších teplotách a nevystavujte jej přímému slunečnímu svitu. Doba trvanlivosti 18 měsíců. Po otevření se ovšem doba trvanlivosti vzhledem k přírodnímu složení bez chemických konzervantů snižuje. Nedoporučujeme proto si kupovat tyto antiparazitika „do zásoby“ a po otevření jej ihned začít spotřebovávat.

Složení: Simmondsia Chinensis Seed Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Lavandula Angustifolia Flower Oil, Rosmarinus Officinalis Oil

.

NATURAL REPELENT (Pivovarské kvasnice + Vitamin B1)

Charakteristika: Směs pivovarských kvasnic s přídavkem Thiaminu - vitamínu B1. Tento typ vitamínu má tu vlastnost, že při jeho využití v těle teplokrevných zvířat vznikají pachově výrazné metabolity (vedlejší látky vznikající při zpracování B1 v těle), které se vylučují potem na povrch kůže a tak odpuzují některé druhy hmyzu - např. komáry, klíšťata, ovády, mouchy, muchničky, aj. Bodavý hmyz totiž vyhledává tradiční pach krve, který se ale překrývá pachem metabolitů z vitamínu B1 - Thiamin a tím je pro ně tento pach matoucí a nenajdou proto místo k bodnutí.

Repelentní účinek pivovarských kvasnic v kombinaci s vitamínem B1 - Thiaminem je poměrně dobře znám i z oblasti použití u lidí (užívání tabletovaného výrobku Pangamin s vitamínem B1 nebo rovnou lékárensky balené tablety Thiaminu). Mnoho chovatelů psů, koček, koní, aj. zvířat tuto kombinaci s úspěchem aplikuje již dlouhá léta. Nečekejte ale 100% účinek ve všech případech. Každý organizmus pracuje jinak a tím se může měnit i individuální účinnost. V drtivé většině případů rozhodně ale omezí u psů napadení klíštaty o 80 až 90 %.

.

ČERNÝ KMÍN (ČERNUCHA SETÁ)

Černé zlato v lidovém léčitelsví. Široké pole působností na organismus a imunitu.

Největší devízou výlisků z Černuchy seté (Černého kmínu) jsou specificky účinné látky v nich obsažené, které mají široké pole působnosti na zdraví zvířat, a to:- omezují výskyt vnějších cizopasníků např. klíšťata a blechy
- díky obsahu alkaloidu Nigellinu, mají podpůrný vliv na činnost jater i ledvin
- silné vnitřní antiparazitikum - odstraňuje střevní parazity
- detoxikují organismus a tím stabilisují metabolismus látek v těle
- působí proti některým virům
- silné přírodní antibiotikum - ničí bakterie, plísně i kvasinky
- přispívají k aktivaci tvorby bílých krvinek
- mají spasmolytické účinky - protikřečové, při bolestech žaludku a při střevních potížích
- obsažené látky thymochinon a α-hederin prokázaly výrazně podpůrné protirakovinové účinky

Doporučené dávkování a použití:  3 - 6 g / na 5 kg hmotnosti psa / den /. Horní hranice je spíše nárazová (na několik dní) pro akutní případy - výskyt střevních parazitů, aj. spodní jako preventivní (na týdny až měsíce), pro pravidelnější podávání v krmivu - porucha činnosti jater či ledvin, podpora onkologické medikace, prevence proti klíšťatům a blechám, podpora imunity aj. U velkých psů doporučuji nepřekračovat dávku cca 40 g / den. Rozdělte denní dávku vždy alespoň na dvě dávky do každého krmení. Ideálně na maso nebo konzervy. Granule je třeba navlhčit, aby se prášek na ně nalepil a pes jej kompletně sežral. Lze kombinovat i s jinými doplňky stravy.