Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

SOUHLASÍM

Kategorie

Jak nakoupit?

Sdílejte

DOPLŇKY K B.A.R.F.u

BARF je způsob krmení psů stravou co nejvíce podobnou stravě vlka. Zároveň se při tomto způsobu krmení snažíme o pestrý jídelníček tak, aby pes dostával všechny důležité živiny v krmivu v co možná nejlépe vstřebatelné a využitelné podobě. Logicky z toho vyplývá to, že není nutné nic dalšího přidávat.

Všeobecně můžeme říci, že u zdravého dospělého psa není nutné přidávat vůbec žádné doplňky – hlavní je dodržovat pestrost při sestavování jídelníčku.
Jiná situace je u zvířat, která mají z nějakého důvodu zvýšené nároky na některé živiny.
Jedná se např. o štěňata velkých až obřích plemen, březí a kojící fenky, psy s vyšší zátěží, zvířata nemocná a slabá.

Často používaným doplňkem je pangamin neboli pivovarské kvasnice. Jedná se o tradiční vedlejší produkt výroby piva a je pro nás cenný svým obsahem esenciálních aminokyselin, vitamínů (především vitamíny skupiny B) a minerálů (hořčík, vápník, draslík, železo, jod, zinek, měď, mangan). 
Pivovarské kvasnice mají mnoho příznivých účinků na organismus člověka i zvířat. Podávání pangaminu je vhodné u zvířat s onemocněním kůže, dále při poruchách trávení a pro podporu imunitního systému.
Dávkování je obvykle 1 tabletka na každých 5kg hmotnosti psa – u větších psů se může denní dávka rozdělit do dvou dávek. Pivovarské kvasnice se vyrábějí i v sypké podobě určené přímo pro psy a tam je uvedeno dávkování na obalu. Tím, že pangamin zlepšuje trávení, je vhodný i pro zvířata trpící nechutenstvím a nižší hmotností. Je možné, podávat i ho zdravým zvířatům s normální aktivitou, ale postačí dávat ho tak 2x - 3x týdně.

Dalším oblíbeným doplňkem je nejčistější Krill Pure,dále potom lososový olej, olej z tresčích jater nebo Omaga 3 EPA a DHA. Používá se pro doplnění omega 3 nenasycených mastných kyselin. U psů je důležitý vzájemný poměr omega 3 a omega 6 nenasycených mastných kyselin. Jedná se o látky tukové povahy, které si pes neumí sám vytvořit a musí je přijímat v krmivu. Maso jako takové obsahuje dostatečné množství omega 6 mastných kyselin, ale omega 3 kyseliny musíme doplnit jiným vhodným způsobem. Pokud pes dostává alespoň 1x týdně lososa tak není nutné tento olej přidávat do krmiva. Pokud pes lososa nebo lososový olej odmítá nebo trpí alergií na lososa tak je možné za stejným účelem použít i za studena lisovaný potravinářský lněný olej. Pokud už jiné rostlinné oleje podáváme, tak ale z jiného důvodu – např. ostropestřecový olej (Obsahuje  vysoký podíl esenciálních nenasycených mastných kyselin, zejména kyseliny linolové, která je pro organismus nepostradatelná a musí být přijímána v potravě. Její funkce v organismu je jedinečná. Je základním stavebním prvkem, ze kterého si organismus syntetizuje nejen další nenasycené mastné kyseliny, ale také látky, které se podílejí na jiných procesech, jakými jsou například funkce imunitního systému, metabolismus tuků, zánětlivé procesy atd.) nebo pupalkový olej na podporu imunity. Kompletní nabídku olejů naleznete zde.

U rostoucích štěňat doporučuji přípravek Dromy Junior, Roboran klasik pro štěňata nebo Osteo. U velmi aktivních psů, starších psů s pohybovými obtížemi nebo jako prevence je výborným doplňkem Malpicol - kolagenní peptidy, které  jsou základní účinnou látkou kolagenních arthronutraceutik, stimulujících množení chrupavkových buněk, které zvyšují syntézu chrupavkového kolagenu a regenerují tak kolagenní struktury chrupavky tvořící pohybový aparát.  Na 30kg psa se podává asi 4g kolagenu na den.

U dospělých psů doporučuji přípravek Balancer 8in1.

Na podporu pohybového aparátu existuje velké množství doplňků, a proto bude tomuto tématu věnován samostatný článek. Kompletní nabídka doplňků na podporu pohybového aparátu naleznete zde.


Heureka – ověřeno zákazníky